18 жовтня 2018 року в місті Прилуки на базі чотирьох закладів освіти – Прилуцької гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, Прилуцької СШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського та НВК «Школа І ступеня – дошкільний заклад № 15» відбувся обласний семінар «Інноваційна освітня діяльність в умовах розбудови Нової української школи» для завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад, органів місцевого самоврядування Чернігівської області.
Прилуцькі освітяни радо зустріли делегацію у кількості близько 30 осіб з усієї Чернігівщини.
Зі вступним словом до учасників семінару звернулися завідувач відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів) Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського Ірина Усік, заступник Прилуцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко та начальник управління освіти Прилуцької міської ради Сергій Вовк.
Ірина Усік у своєму виступі зазначила на необхідності дослідно-експериментальної та інноваційної роботи в умовах запровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти в Новій українській школі та наголосила на важливості обміну досвідом щодо впровадження інновацій.
Тетяна Фесенко привітала учасників семінару та зауважила, що важливими є не лише новий зміст освіти, а й підготовка педагогів та створення нового освітнього середовища.
Сергій Вовк відмітив важливість професійної діяльності методичної служби по здійсненню методичного супроводу дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності, яка є значним фундаментом реалізації концепції Нової української школи.
Інформаційний блок семінару розпочала Світлана Чернякова, завідувач ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради, яка ознайомила присутніх із дослідно-експериментальною та інноваційною освітньою діяльністю в освітніх закладах міста Прилуки.
Учасники семінару переглянули презентаційний меседж «Імпровізація та експеримент як фундамент реалізації концепції НУШ в ЗЗСО міста Прилуки», в ході якого про перші успіхи запровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та навчально-методичне забезпечення проведення експериментальної та інноваційної діяльності розповіли заступники директорів з навчально-виховної роботи Наталія Ліпіна (гімназія №1 імені Георгія Вороного), Лариса Галета (гімназія № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна), Олена Бондаренко (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7), Ірина Іценко (СШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій), Ірина Кіча (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського), Ніла Макарійчук (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14) та методист ММЦ Тетяна Караулова.
Методично-практичний блок семінару розпочався з відвідування фрагменту заняття гуртка «Жива клітинка» (за авторською програмою дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня), яке провели учителі початкових класів гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна Людмила Бойко та Ірина Кулик.
Наступною частиною семінару був методичний анонс-огляд «Сучасний етап розвитку дошкільної та початкової освіти на засадах наступності», який продемонстрували директор НВК «Школа І ступеня – дошкільний заклад № 15» Світлана Веремієнко та методист ММЦ Тетяна Зубко. Учасники оглянули освітнє середовище та ознайомились із інноваціями даного закладу, переглянувши фрагменти занять. На згадку про відвідини Прилук вихованці НВК гостям подарували ляльки-мотанки.
В ході естафети інновацій «Від традиційної школи крокуємо до НУШ!» учасники семінару відвідали фрагменти уроків в режимі дослідно-експериментальної роботи за програмою «Росток» в Прилуцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського та за програмою «Інтелект України» в СШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій. Фрагменти уроків математики в 1, 4 класах показали вчителі початкових класів Сніжана Сагура, Олена Мосціпан (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського) та Людмила Переяславська (СШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій). Фрагменти уроків «Природознавство. Моя планета Земля» у 5 класі показав учитель географії Валерій Пономаренко, предмету «Евріка» у 6 класі – вчитель математики Оксана Чірва та предмету «Я у світі» у 4 класі – вчитель початкових класів Тетяна Хоменко (СШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій).
В ході проведення семінару на базі гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна активно працювала виставка-презентація «НУШ – перехід від школи знань до школи компетентностей», на якій свої методичні доробки представили педагогічні колективи ЗЗСО №№ 1, 5, 6, 7, 13, 14.
Усі учасники семінару отримали тематичні папки з методичними матеріалами про дослідно-експериментальну та інноваційну роботу, яку здійснюють педагоги м. Прилуки в умовах запровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.
Освітяни Чернігівщини, які завітали до Прилук, були емоційно задоволені від привітань, які для них підготували Зразковий колектив «Данс-клас» гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, ансамбль ложкарів та юні козаки СШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, юні здобувачі освіти гімназії № 1 імені Георгія Вороного, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського та НВК «Школи І ступеня – дошкільного закладу № 15».
Підсумки семінару підвели Ірина Усік, завідувач відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів) Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, методист відділу Лідія Бойко та завідувач ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради Світлана Чернякова.
На останок поважні гості здійснили екскурсію «Історичними місцями Прилук».