Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Інформація про організацію та проведення іспиту на рівень володіння державною мовою

Posted 12 8 21

16 липня 2021 року набула чинності норма Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якою певні категорії осіб зобов’язані володіти державною мовою і мають складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови. Перелік категорій осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, визначений статтею  9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Зокрема:

-  керівники закладів освіти всіх форм власності;

-  педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови;

-  посадові та службові особи підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, не визначені в підпунктах 1-15 частини першої цієї статті, крім осіб, які не є громадянами України.

Відповідно до статті 10 зазначеного Закону рівень володіння державною мовою  керівниками закладів освіти засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою (далі - державний сертифікат), що видається Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до цього Закону.

Рівень володіння державною мовою педагогічними, науково-педагогічними і науковими працівниками, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови, а також  посадовими та службовими особами підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності,  крім осіб, які не є громадянами України, засвідчується документом про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), або державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до цього Закону.

Рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови  для організаційно-технічного забезпечення проведення іспиту та контролю за дотриманням вимог доброчесності призначено уповноважені установи/іспитові майданчики.

Під час реєстрації в Іспитовій системі для визначення рівня володіння державною мовою можна обрати час і місце складання іспиту відповідно до затвердженого  графіка у таких іспитових центрах Чернігівської області (станом на 09.08.2021):

-      Національний університет «Чернігівська політехніка» (м. Чернігів,   вул. Шевченка, 95);

-      Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації  (м. Чернігів, проспект Миру, 43);

-      Чернігівська центральна бібліотека імені М.М.Коцюбинського (м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 22);

-      Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (м. Ніжин, вул. Графська, 2 ). 

За повідомленням Національної комісії зі стандартів державної  мови у зв'язку зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2021 року № 815 «Деякі питання проведення іспитів на рівень володіння державною мовою», відбулося оновлення та переналаштування системи іспитування.

Реєстрацію на іспити відновлено 10 серпня 2021 року після 18:00.

Детальна інформація про зміни, що вносяться до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, була надана 06 серпня 2021 року під час брифінгу в Українському національному інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ», а саме:

-              усна та письмова частини іспиту проходять з використанням комп’ютерної техніки. Письмова частина передбачає виконання тестових завдань, а усна - монологічне висловлювання;

-              тривалість іспиту для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, не може перевищувати 30 хвилин, а для осіб, які мають намір набути громадянство України, - 150 хвилин.

Доступний для перегляду пресбрифінг Національної комісії зі стандартів державної мови: «Іспит на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов'язків змінюється!» за посиланням: https://mova.gov.ua/events/presbrifing-nacionalnoyi-komisiyi-zi-standartiv-derzhavnoyi-movi-ispit-na-riven-volodinnya-derzhavnoyu-movoyu-dlya-vikonannya-sluzhbovih-obovyazkiv-zminyuyetsya

Як зазначено на офіційному вебпорталі Національної комісії зі стандартів державної мови, етапи складання іспиту залишаються незмінними. Претенденти повинні зареєструватися в системі https://exam.mova.gov.ua та бути фізично присутніми в місці проведення іспиту. Комісія своїм рішенням встановлює результати іспитів протягом 15 календарних днів та вносить дані у Реєстр державних сертифікатів. Це забезпечує прозорість іспиту.

Відповіді на поширені запитання стосовно проходження іспиту можна знайти на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови: https://mova.gov.ua/ або за посиланням: https://bit.ly/2ValCA7

 

                                                                                              За матеріалами офіційного сайту                                                                                                                                 Управління освіти і науки                                                                                                                                               Чернігівської ОДА                                                                                                                                    uon_post@cg.gov.ua

Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти 

 Анонси подій

 


 До Уваги!

На сайті з'явилася нова рубрика: "Робочий стіл керівника"


 Оголошення

 27 травня 2021 року о 14 00 відбудеться засідання колегії управління освіти Прилуцької міської ради. 


 Оголошення

Відповідно до чинного законодавства протягом червня 2021 року керівники закладів загальної середньої та дошкільної освіти звітують про свою роботу з питань статутної діяльності. Звіти керівників проводитимуться з урахуванням карантинних обмежень. (Графік звітування керівників закладів освіти в червні 2021 року).


 Оголошення

До уваги батьків, учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів позашкільної освіти!


 Лист Міністерства освіти і науки України від 25 листопада 2020 року № 1/9-654 «Щодо конференції «Synergy. IT Business & IT Education»


Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад педагогічних працівників комунальної установи «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Прилуцької міської ради Чернігівської області


Презентація посібника «Автономія як шлях до ефективного менеджменту школи» 


Рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 01.04.2020 № 96 "Про затвердження Правил поводження на вулицях та в громадських місцях на території м.Прилуки під час карантину з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"


 Надання послуг комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Прилуцької міської ради в умовах карантину


 

  

Відеоролики щодо формування нової культури поведінки, навчання та перебування у закладах загальної середньої освіти

https://sf.1gb.ua/f/92bf62aef7

https://sf.1gb.ua/f/61171d8efd

https://sf.1gb.ua/f/3a2622561a

https://sf.1gb.ua/f/6100464b54

https://sf.1gb.ua/f/eba51cd334

Рекомендації та правила поведінки учнів в освітніх закладах під час карантину розроблені МОЗ України