Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Реформа системи шкільного харчування

Posted 17 8 21

                                                                                            

 

13 серпня 2021 року заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко  та заступник начальника управління освіти міської ради Валентина Ходюк взяли участь у форумі «Реформа системи шкільного харчування» який відбувся за участі Першої леді України Олени Зеленської, Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.  У події також  взяли участь: голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Могилецька, заступник Міністра економіки України Ірина Новікова, заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська, заступник директора з розвитку ДУ «Професійні закупівлі» Андрій Кузьменко, громадська організація «Національна асоціація громадського харчування», представники органів державної влади та місцевого самоврядування Київської, Житомирської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Київ.

         На форумі говорили про нові стандарти та меню, сучасні технологічні процеси, роль громад та керівників закладів освіти в успішній реалізації реформи шкільного харчування, ефективний контроль і безпеку освітнього середовища.

            Олена Зеленська зазначила, що такі регіональні форуми необхідні, щоб представники місцевої влади та освітяни могли не лише дізнатись всі деталі щодо нових норм і практик, але й продовжити відкритий діалог з ініціаторами реформи та поширювати ідеї здорового і корисного харчування у своїх громадах.

         Сергій Шкарлет зупинився на меті реформи щодо створення безпечного та здорового освітнього середовища, яке сприятиме кращій реалізації інтелектуального, фізичного, соціального та емоційного розвитку учнів, а також матиме позитивний вплив на стан громадського здоров’я, економіки та демографії в цілому в Україні. Зазначив, що за рахунок освітньої субвенції в 1809 школах, в яких навчається понад мільйон учнів, вже створено належні умови для організації якісного харчування: повністю або частково оновлено застаріле технологічне обладнання, проведено ремонти харчоблоків, встановлено вентиляційні системи,  відремонтовано електромережі, підвищено якість питної води.

         Міністр розповів, що пріоритетами для МОН у процесі реформи залишаються такі заходи:

  • модернізація харчоблоків;
  • організація інформаційно-роз’яснювальної роботи з розбудови системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок;
  • підвищення фахової спроможності всіх причетних до організації шкільного харчування – освітян, управлінців і кухарів.

         Під час форуму також йшлося про складові реформи, оновлення нормативної бази, безпечність та якість, ресурсне забезпечення, культуру здорового харчування, строки реалізації реформи та очікуваний результат. Моніторингом впровадження реформи опікується Держпродспоживслужба України з метою виявлення слабких місць в матеріально-технічному забезпеченні шкільного харчування, формуванні меню, дотриманні норм НАССР.

         Заступник виконавчого директора Національної асоціації громадського харчування Тетяна Скоропляс зупинилася на питаннях формування чотиритижневого сезонного меню та технологічних карток, обрахунку кількості харчового продукту.

         З-поміж інших тем на  форумі розглядались питання щодо кваліфікації кухарів дитячого харчування, проведення процедур публічних закупівель у сфері організації харчування та добросовісну конкуренцію, проєктного підходу до  переоснащення харчоблоків у  закладах освіти.

                                                        За матеріалами форуму «Реформа системи шкільного харчування»                                   

Фото

Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти 

 Анонси подій

 


 До Уваги!

На сайті з'явилася нова рубрика: "Робочий стіл керівника"


 Оголошення

 27 травня 2021 року о 14 00 відбудеться засідання колегії управління освіти Прилуцької міської ради. 


 Оголошення

Відповідно до чинного законодавства протягом червня 2021 року керівники закладів загальної середньої та дошкільної освіти звітують про свою роботу з питань статутної діяльності. Звіти керівників проводитимуться з урахуванням карантинних обмежень. (Графік звітування керівників закладів освіти в червні 2021 року).


 Оголошення

До уваги батьків, учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів позашкільної освіти!


 Лист Міністерства освіти і науки України від 25 листопада 2020 року № 1/9-654 «Щодо конференції «Synergy. IT Business & IT Education»


Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад педагогічних працівників комунальної установи «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Прилуцької міської ради Чернігівської області


Презентація посібника «Автономія як шлях до ефективного менеджменту школи» 


Рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 01.04.2020 № 96 "Про затвердження Правил поводження на вулицях та в громадських місцях на території м.Прилуки під час карантину з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"


 Надання послуг комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Прилуцької міської ради в умовах карантину


 

  

Відеоролики щодо формування нової культури поведінки, навчання та перебування у закладах загальної середньої освіти

https://sf.1gb.ua/f/92bf62aef7

https://sf.1gb.ua/f/61171d8efd

https://sf.1gb.ua/f/3a2622561a

https://sf.1gb.ua/f/6100464b54

https://sf.1gb.ua/f/eba51cd334

Рекомендації та правила поведінки учнів в освітніх закладах під час карантину розроблені МОЗ України