Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Старшокласники прийняли участь у професіографічній екскурсії

Posted 29 5 19

27 травня 2019 року фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ організували професіографічну екскурсію для учнів 9 класу загальноосвітньої школи № 13 на ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика». Підприємство засноване у 1943 році, свою діяльність починало з 50 працівників, на сьогодні чисельність працюючих перевищує 180 осіб. Фабрика спеціалізується на виробництві верхнього чоловічого та жіночого одягу, це жіночі та чоловічі плащі, пальта, напівпальта, жакети та блейзери, сукні та спідниці, брюки, бриджі та блузки з натуральних матеріалів. Фабрика співпрацює з іноземними фірмами країн Франції, Бельгії та Чехії. Також підприємство виготовляє костюми для військовослужбовців. Плинності кадрів на підприємстві немає, але є потреба у працівниках за професією „швачка” у зв’язку із збільшенням обсягів виробництва. Дітей радо зустріла та провела екскурсію начальник відділу кадрів Халдай Лариса Василівна. Учні мали змогу ознайомитися із особливостями швейного виробництва, зокрема побували у розкрійному та швейному цехах та мали змогу спостерігати за роботою працівників безпосередньо на робочому місці. Ознайомилися із змістом професій, таких як: дизайнер одягу, розкрійник, швачка, прасувальник. По закінченню екскурсії діти відвідали магазин швейної фабрики де мали змогу побачити готові вироби.

Працівники ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика» запевнили учнів, що отримавши професію «швачки» гарантовано будуть працевлаштовані на дане підприємство та матимуть високу заробітну плату і гідні умови праці.

Професіографічна екскурсія є ефективним заходом в програмі професійної орієнтації учнівської молоді, формує позитивне ставлення до робітничих професій, розширює світогляд учнів та допомагає у виборі майбутнього професійного шляху.


 Рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 01.04.2020 № 96 "Про затвердження Правил поводження на вулицях та в громадських місцях на території м.Прилуки під час карантину з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"


 Надання послуг комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Прилуцької міської ради в умовах карантину


 Міністерством освіти і науки надані роз'яснення щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Відповідний лист відомства адресований педагогічним працівникам і керівникам закладів освіти, органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям.

Роз'яснення охоплюють питання безоплатності здобуття середньої освіти, питання переведення педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з безстрокових трудових договорів на строкові, питання укладення контрактів з директорами шкіл, мережі закладів загальної середньої освіти, академічної доброчесності тощо.

Повний зміст листа МОН № 1/9-201 від 08 квітня 2020 року в рубриці "Нормативна база".