Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Правильно обрана професія – шлях до успіху

Posted 17 9 19

Стартував Новий навчальний рік і служба зайнятості також включається в активну виховну роботу, а саме профорієнтаційну роботу з учнями. 

Як відшукати саме той професійний шлях у своєму житті, який допоможе розкрити особистий потенціал, зайняти гідне місце на ринку праці, досягнути вершин професійної майстерності та кар’єрного зростання? Це питання починає турбувати юнаків та дівчат, коли приходить час вирішувати важливе та відповідальне завдання – обирати майбутню професію. Знайдене рішення стане для них перепусткою до самостійного та дорослого життя, і якщо професійний вибір зроблено вірно, це допоможе не тільки отримати бажану професійну освіту, але й працевлаштуватися після закінчення навчального закладу за набутою спеціальністю. 

Тож які професії найбільш затребувані сьогодні? Які тенденції й ризики на ринку праці на найближчий час? 

Протягом січня-серпня 2019 року роботодавці Прилуцького регіону поінформували службу зайнятості про наявність 2622 вакансій. За видами економічної діяльності: кожна четверта вакансія пропонувалася на підприємствах та установах переробної промисловості; 9%- в освіті; по 8%- в оптовій і роздрібній торгівлі та у транспорті. 

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, трактористи, швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, токарі та бетоняри. Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, соціальні робітники тощо). 

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, лікарів, а також інженерів різних галузей. 

Якщо брати Чернігівську область, то ТОП-10 професій, за якими спостерігається найбільший дефіцит кадрів, виглядає таким чином:

  • Водії;
  • Трактористи;
  • Швачки;
  • Електромонтери;
  • Слюсарі;
  • Електрогазозварники;
  • Токарі;
  • Продавці;
  • Медичні сестри;
  • Інженери різної спеціалізації. 

Станом на 1 вересня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 736 осіб, актуальними були 395 вакансій, на одну вакансію претендували 2 безробітних.

На ринку праці зберігається дисбаланс, маємо 75% вакансій для робітничих спеціальностей і 75% безробітних людей з вищою освітою, для яких ця робота вважається не підходящою.

Тому фахівці служби зайнятості і працюють по школах з випускниками та їх батьками: щоб активніше молодь обирала робітничі спеціальності, адже вища освіта не завжди дає можливість знайти добре оплачувану роботу у майбутньому. Є тенденція до того, що робочі професії стають все більш оплачувані в Україні. Кваліфіковані робітники заробляють більше, ніж офісні. Хороший муляр, штукатур чи плиточник заробляє удвічі більше, ніж офісний менеджер.

Крім того, освоєння робітничої професії може спонукати до започаткування власної справи, адже кваліфіковані робітники можуть виконувати приватні замовлення. Очевидні переваги в тому, що робітник може на власний розсуд формувати гнучкий робочий графік „під себе” та ціну послуг, які він надає. 

 За інф. Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ


 Рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 01.04.2020 № 96 "Про затвердження Правил поводження на вулицях та в громадських місцях на території м.Прилуки під час карантину з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"


 Надання послуг комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Прилуцької міської ради в умовах карантину


 Міністерством освіти і науки надані роз'яснення щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Відповідний лист відомства адресований педагогічним працівникам і керівникам закладів освіти, органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям.

Роз'яснення охоплюють питання безоплатності здобуття середньої освіти, питання переведення педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з безстрокових трудових договорів на строкові, питання укладення контрактів з директорами шкіл, мережі закладів загальної середньої освіти, академічної доброчесності тощо.

Повний зміст листа МОН № 1/9-201 від 08 квітня 2020 року в рубриці "Нормативна база".