Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Освітянський форум педагогічних працівників м. Прилуки «Нова українська школа: практична реалізація Концепції» (день перший)

Posted 29 8 18

29 серпня 2018 року в актовій залі Центру творчості дітей та юнацтва пройшла навчально-методична конференція в рамках дводенного серпневого освітянського форуму педагогічних працівників м. Прилуки «Нова українська школа: практична реалізація Концепції», на якій було проаналізовано шляхи реалізації нового Державного стандарту початкової освіти, запровадження Концепції Нової української школи у закладах загальної середньої освіти міста у 2018-2019 навчальному році.

У навчально-методичній конференції взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи, які відповідають за початкову школу, учителі початкової школи, учителі англійської мови, які працюватимуть в 1-х класах, практичні психологи закладів загальної середньої освіти та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти, батьки.

Учасників конференції привітала Тетяна Фесенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, яка звернула увагу на забезпечення якості освіти в Новій українській школі та надихнула педагогів міста на успішний старт реалізації освітньої реформи.

Про готовність закладів освіти міста до роботи в Новій українській школі звітував Сергій Вовк, начальник управління освіти Прилуцької міської ради, який зосередився на концептуальних засадах реформування загальної середньої освіти Нової української школи та оснащенні навчальних кабінетів початкової школи ЗЗСО міста засобами навчання та обладнанням навчального і загального призначення.

Світлана Чернякова, завідувач міського методичного центру управління освіти Прилуцької міської ради, зупинилась на питаннях методичного супроводу по впровадженню нового Державного стандарту початкової освіти, створення нового освітнього середовища та нового змісту освіти, впровадження педагогіки партнерства. Було детально проаналізувано дослідно–експериментальну роботу в ЗЗСО міста, яка стала значним фундаментом реалізації концепції Нової української школи в освітній галузі Прилук.

Методист міського методичного центру Тетяна Караулова проаналізувала питання перепідготовки педагогів до запровадження реформи «Нова українська школа».

Вихователь-методист ДНЗ № 19 Ірина Швидкова у своєму виступі закликала педагогів початкової школи працювати в новій українській школі на засадах наступності між дошкільною та початковою ланками.

Досвідом роботи у Всеукраїнському експерименті «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті у контексті Концепції Нової української школи» поділились з колегами досвідчені та натхненні педагоги-новатори Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7, першопрохідці «Нової школи»: Людмила Величко, Олена Бондаренко, Ольга Бойко, Ліана Сердюк, Анна Мазуренко.

Мама учня 2-А класу Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 Наталія Лозова відверто поділилася своїми враженнями від навчання своєї дитини у пілотному класі Нової української школи та подякувала педагогам школи № 7 за цікаву організацію освітнього процесу.

В ході проведення навчально-методичної конференції працювала виставка-презентація «НУШ – перехід від школи знань до школи компетентностей».

Міським методичним центром управління освіти було підготовлено та роздано кожному закладу загальної середньої освіти міста альманах «Нова Українська школа: методичний коментар». Школи, гімназії та ЦТДЮ також отримали спеціальний випуск газети «Освіта Чернігівщини».

Результатом проведення навчально-методичної конференції стало прийняття рішення, в якому окреслені конкретні заходи щодо методичного супроводу освітнього процесу Нової української школи в закладах освіти міста.