Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Крокуємо в ногу з часом

Posted 26 1 19

Освітній процес 2019 року щойно розпочався, а освітня галузь міста Прилуки уже має ряд щойно розпочатих інновацій, які, сподіваємося, вплинуть на покращення освітнього процесу в Новій українській школі та зроблять навчання здобувачів освіти більш доступним, ефективним та цікавим.

Під патронажем міського методичного центру управління освіти Прилуцької міської ради розпочали роботу експериментальні майданчики в ЗЗСО №№ 1, 5, 7, 10.

Гімназія № 1 імені Георгія Вороного працює в рамках експерименту всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти». Учні експериментального 1-В класу, де вчитель Оксана Хілобок, вже отримали першу частину комп’ютерного обладнання, зокрема планшети для учнів та робочий комп'ютер для вчителя. Другу частину обладнання очікують в другій половині січня. Це буде шафа для заряджання планшетів та інтерактивна дошка. Таке обладнання дасть можливість гімназистам працювати в новому сучасному цифровому освітньому середовищі.

В ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 учні 1-В класу під керівництвом учителя початкової школи Ірини Ратушняк розпочали апробацію мультифункціонального апаратно-програмного комплексу MultiMind (виробництво Ізраїль). Цей унікальний на території України продукт школа отримала у рамках запропонованої Міністерством освіти і науки України «Концепції нової української школи» від компанії «БМС ТЕХНО» MultiMind – інтегроване розвиваюче середовище, що розраховане на дітей молодшого шкільного віку (6 - 9 років) і включає в себе мультимедійне програмне забезпечення, інтерактивний робочий стіл для групової роботи, а також дидактичні матеріали, аксесуари, посібник для вчителя з детальними планами уроків. Все це створює комплексне освітнє середовище, в центрі якого знаходиться дитина.

В гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна та ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 розпочати запровадження експериментального інтегрованого курсу за вибором «Людина. Родина. Світ», який розроблений у межах науково-методичного проекту Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України імені Івана Зязюна, з яким міський методичний центр та освітні заклади міста співпрацюють уже 6 років. Курс покликаний формувати у дітей такі компетентності як здатність до самопізнання та самовдосконалення; навчання упродовж життя; готовність до свідомого життєвого вибору та самореалізації у соціумі; цивілізована взаємодія з природою та здоровий спосіб життя. Даний курс впроваджується у 1-В та 2-В класах гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна (вчителі Катерина Мединська, Олена Пономаренко), в 1-А, 1-Б та в 2 класі Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 (вчителі Наталія Головня, Тетяна Ляховець, Ірина Нефед). Для засвоєння курсу учні та вчителі безкоштовно отримали навчальні програми, посібники та методичні матеріали.

Упровадження інновацій у сферу освіти – це складний процес, однак прилуцькі педагоги завжди сміливо крокують у майбутнє і виступають у ролі «агентів змін», адже чітко усвідомлюють, що за своїм змістом, формами і методами освіта є змінною і має враховувати суспільні реалії, перспективи розвитку людства та національного буття свого народу.

На сайті міського методичного центру управління освіти можна ознайомитися із банком даних використання інноваційних технологій в закладах освіти міста.

 Відповідно до рішення міської ради (44 сесія 7 скликання) від 26.06.2018 №3 «Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти міста Прилуки» із змінами, унесеними рішенням міської ради (48 сесія 7 скликання) від 26.10.2018 №8 управління освіти Прилуцької міської ради оголошує конкурс на заміщення посад директорів ЗЗСО №№ 5, 6, 14